Barunka

Barunka měla osud ze všech našich psů nejpohnutější. Nalezli jsme ji 13.prosince roku 2006. Byl hrozný nečas. Plískanice, ledový vítr, déšť a zima. Na Rudné ulici se pomalu tvořila kolona aut. Netušili jsme, co se děje, když auta zpomalovala a čemusi vyhýbala. Až jsme zahlédli zrzavou vychrtlou psí chudinku, kterak se potácí prostředkem silnice v protisměru. Kolik chybělo, aby vyhnula ze směru a dostala se tak nějakému autu přímo pod kola? Můj skvělý manžel...zcela již ovlivněn naším pejskařským soucitem...zastavil a vyšel do vozovky. Ani pro něj to rozhodně nebylo bezpečné. Ale dobře to dopadlo a zrzounek se octl v autě. Barunka, jak jsme ji pojmenovali, na tom ale nebyla vůbec dobře. Jednak byla strašlivě slabá, nemohla pomalu ani chodit, taky byla podchlazená, takže za sebou všude nechávala loužičky a taky trpěla velkým průjmem. V takovém stavu nešla ani někomu dát do adopce. Jak později lékařské testy odhalily, měla úplně nemocná játra ( jako po otravě) a léčba byla dlouhá a náročná. O to větší radost jsme měli, když po měsíci a půl se ukázaly krevní  testy v normě. Ještě dlouho pak musela žrát jen určené granule, ale postupem času se lepšila a dnes Barunka zblajzne doslova vše.

Ze smutného, zakřiknutého a rozbolavělého psa se vyklubala energická hopsanda a moje sluníčko.

Jen co se holka dala zdravotně do pořádku, čekalo ji agility. Kupodivu se v něm shlídla a tak jsem získala prima parťačku, kterou agi baví už myslím, že nejen z lásky ke mně. Před rokem jsme začaly závodit a od té doby jsme těch závodů absolvovaly  moc. Zprvu mi Barunka také nezvládala psychicky a hledala úniky z parkuru, ale nepřestala jsem věřit ( občas to už bylo na hraně, to je fakt ) a dnes už Barča většinu závodů zvládá dobře. Máme  asi 9 výborných a nějaká umístění na medailových pozicích. Jsem ráda, že jsme to nevzdaly a doufám, že si spolu ještě dlouho zaběháme.

                   

 

      

 

22. 3. 2014 NÁS BARUNKA NAVŽDY OPUSTILA. I KDYŽ JEJÍ SOUŽITÍ VE SMEČCE NÁS STÁLO NEMALÉ ÚSILÍ, NIKDY JSME TĚCHTO SIL NELITOVALI. BARUNKU JSME MILOVALI A BUDE SE NÁM PO NÍ VELMI STÝSKAT.

 

 

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode